Podsumowanie

Jak stworzyć CV dla projektanta?

Spisu treści:

Wideo: 10 najczęstszych błędów w CV. Nie popełniaj ich! 2024, Lipiec

Anonim

Kreatywna osoba jest zawsze widoczna z daleka, ale przy zdalnej znajomości pierwsze wrażenie takiej osoby powinno stworzyć poprawnie skomponowane CV.

Ludzie z potencjałem kreatywnym zawsze różnią się od zwykłego „planktonu biurowego”. Czasami ci ludzie, jakby żyli we własnym świecie, nie są dla innych całkowicie zrozumiali, a nawet wydają się im trochę dziwni.

Jak każda inna nowoczesna profesja, projektant jest bardzo popularną specjalnością. I każda osoba kreatywna prędzej czy później stanie przed koniecznością sporządzenia CV z pełnym oświadczeniem o swoich danych osobowych.

CV projektanta to „twarz” osoby kreatywnej.

Kto jest projektantem?

To nie tylko profesjonalista, który wyposaży Twój dom lub biuro. Przede wszystkim jest to osoba, która cię rozumie i maksymalnie odczuwa twoje preferencje, twoje cele, zanim zaczniesz kreatywność.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele osób musi napisać CV. Jest to bardzo wygodna forma do pokazania się i udowodnienia swojej najlepszej strony. Oczywiście brak taktu w opowieści o sobie nie pokaże ci pozytywnej strony, więc powinieneś dobrze zrozumieć ten problem.

Życiorys projektanta powinien nie tylko ujawnić tożsamość przyszłego pracownika, ale także pokazać jego umiejętności i osiągnięcia. Wszystko powinno być sformułowane w sposób zwięzły, tak prosty, jak to możliwe, a jednocześnie ze znajomością sprawy: w końcu przy ubieganiu się o taką pracę z reguły ci sami kreatywni ludzie, których ocenisz.

CV projektanta: jak projektować?

Wszelkie CV powinno być dobrze skonstruowane, zrozumiałe i proste. Nie trzeba wymyślać żadnej specjalnej formy prezentacji informacji.

Istnieje kilka sposobów napisania CV: tabela i tekst. Pierwsza opcja jest klasyczna, ale niezbyt powszechna, chociaż w tej formie dane są postrzegane znacznie łatwiej. Prezentacja informacji o wnioskodawcy w tekście czasami nie koncentruje się na niezbędnych szczegółach. Rekruter spojrzy tylko na dane, ale nie może niczego złapać. Dlatego optymalną opcją jest tylko stół.

Informacje podsumowujące

Co wskazać w CV projektanta? Zacznij od danych osobowych. Z reguły na samym początku podane jest twoje nazwisko i imię, kontakty, a także zdjęcie. Powinien być prosty i pożądany w formacie biznesowym.

Pamiętaj, aby wskazać swoje osiągnięcia naukowe i sukcesy. Chociaż miejsce nauki nie zawsze jest ważne w pracach projektowych. Wielu projektantów to utalentowani, utalentowani ludzie, którzy tworzą z powołania.

Edukacja zawodowa może czasami nie być obowiązkowa, dlatego powinieneś przyjrzeć się wymaganiom dotyczącym określonego wakatu i być może dostosować coś w swoich danych.

Podaj swoje poprzednie miejsce pracy oraz główne obowiązki w tym zakresie.

Nie zapominaj, że profil pracy jest bardzo ważny. Na przykład CV projektanta wnętrz powinno zawierać maksymalną liczbę umiejętności w zakresie aranżacji pokoju i związanych z nim prac.

Ilustrator powinien wskazać swoje umiejętności w swojej dziedzinie, opisując swoje obowiązki zawodowe i umiejętności pracy z mediami drukowanymi.

Podsumowanie projektanta: Próbka

Wszystko powinno być określone kompetentnie i zwięźle:

Imię i nazwisko: Ivanchuk Anna Andreevna.

Data urodzenia: 01.01.1990.

Miejsce zamieszkania: Moskwa, ul. Radziecki 12/2.

Telefon: +79000000000.

Wykształcenie: 2011, Art Academy, Moskwa, specjalność: projektant.

Osiągnięcia akademickie: udział w konkursach międzynarodowych (nagrody), udział w kursach mistrzowskich.

Doświadczenie zawodowe: 2011-2015 - LLC „Rainbow”, asystent projektanta.

Główne obowiązki:

  • Pomoc dla projektanta.
  • Opracowanie emblematów, logo.
  • Opracowanie projektu opakowania.
  • Opracowanie stylu firmy.
  • Dekorowanie okien i punkty sprzedaży.

Umiejętności zawodowe:

  • Grafika manualna, znajomość programów grafiki komputerowej.
  • Udział w promocji nowych marek i marek.
  • Posiadanie aparatu, tabletu.
  • Pracuj z fotografią, gradacją kolorów, kolażami, edycją.

Programy robocze: Mac, PC: PS. Photoshop, Corel daw, Illustrator, 3D max.