Podsumowanie

Podsumowanie krawcowa: próbka

Spisu treści:

Wideo: D55. Druk3D - Lotmaxx SC-10 - próbki druku i podsumowanie 2024, Może

Anonim

Na początek każdy poszukujący pracy musi pamiętać, że ma nie więcej niż trzy minuty, aby wywrzeć właściwe wrażenie na pracodawcy. Następnie CV i krawcowa, a także każdy inny pracownik będzie o wiele bardziej ostrożny. Musisz sobie wyobrazić, aby kierownik działu personalnego chciał porozmawiać z wnioskodawcą o miejscu na temat dalszej współpracy.

Co to jest CV

Często kandydaci do pracy bardzo zaniedbują ten dokument. Szczególnie rzadko wznawiają szwaczki w domu. I bardzo na próżno. W rzeczywistości tylko dzięki krótkiemu opisowi kariery zawodowej pracodawca może ocenić umiejętności pracownika bez samego wnioskodawcy i zrozumieć, czy potrzebuje takiego pracownika.

CV to nie tylko kartka papieru, ale ten dokument. Dlatego należy podchodzić do jego redagowania z całą odpowiedzialnością, starannie i wyraźnie wprowadzać informacje w każdym akapicie. Urzędnik z dużym doświadczeniem będzie potrzebował dwóch minut na ustalenie, czy skontaktować się z takim pracownikiem, czy nie. Jak zrobić CV dla szwaczki, aby nie zostać outsiderem, ale nadal uzyskać wywiad?

Jak utworzyć CV

Przede wszystkim kolumna z imieniem, imieniem i nazwiskiem zostanie wypełniona. Następnie zapisywany jest cel, do którego dąży wnioskodawca, uzyskując pracę w tej firmie. Informacje kontaktowe, wiek i stan cywilny są następujące.

Opisz swoje mocne strony, umiejętności zdobyte podczas poprzedniej pracy i najważniejsze osiągnięcia. Konieczne jest wskazanie doświadczenia zawodowego w tej dziedzinie i edukacji (pożądane jest, aby odpowiadało to pożądanemu stanowisku).

Zgodnie z tym typem standardowym kompilowane jest również wznowienie szwaczki. Lepiej wcześniej przejrzeć próbkę, aby nigdzie nie popełnić błędu. Dział personalny ocenia stopień kompilacji dokumentu.

Czym jest CV krawcowej? Jest to ważny dokument, po krótkim spojrzeniu, na które pracodawca zdecyduje, czy zaprosić wnioskodawcę na osobiste spotkanie, czy nadal szukać innego wnioskodawcy.

Dlatego dokument ten powinien zawierać maksymalnie przydatne informacje, z których będzie jasne dla pracodawcy, dlaczego warto zatrudnić tę osobę. Ale informacje powinny być przedstawione w bardzo zwięzły sposób.

Wygląd CV krawca, szwaczki

Najlepszą opcją jest dokument w standardowym formacie A4. Maksymalnie - dwa takie arkusze. Podsumowanie krawcowej nie powinno być jak wspomnienia. Ważne informacje muszą być wyraźnie oddzielone. Opisz tylko swoje obowiązki i osiągnięcia z poprzedniej pracy. Nie warto pisać o tym, jak dobre lub trudne było.

Jakość papieru i drukowanie

Nie możesz być tutaj skąpy. Musisz wybrać tylko białe gęste prześcieradła. Tekst powinien być wydrukowany czarnym tuszem, nawet nie należy używać ciemnoniebieskiego koloru, nie wspominając o czerwonym i zielonym. Oczywiście, jeśli to możliwe, lepiej drukować na drukarce laserowej.

Odbywa się to tak, że dokument zawsze wygląda na piątkę z plusem. A po Xeroxie, po wysłaniu faksem i po leżeniu w folderze z innymi papierami.

Wszystkie kursywa, podkreślenia i różne zaznaczenia zaśmiecają tekst i odwracają uwagę od głównej rzeczy. W dzisiejszych czasach lepiej odmówić ręcznego napisania CV krawcowej do pracy domowej. Jest mało prawdopodobne, że dział personalny będzie chciał przeanalizować czyjeś pismo ręczne.

Jak się zorientować

Tekst powinien być zapisywany tylko na jednej stronie arkusza. Pola po obu stronach muszą być wystarczająco szerokie. Zdjęcia, cieniowanie, wzory, ramki - wszystko to jest niepotrzebne. Wszystko to również po skopiowaniu lub wysłaniu faksem zostanie rozmazane i może spowodować, że tekst będzie nieczytelny.

Nie ma potrzeby sporządzania dokumentu w formie tabeli bez specjalnej potrzeby. Czcionka lepiej jest użyć jednego ze standardowych. Wysokość liter powinna wynosić od 10 do 14. Mniejsza czcionka będzie trudna do odczytania, a jeśli wydrukujesz duży, nie zmieścisz się na trzech arkuszach. Nagłówki są pogrubione i możesz je powiększyć o jeden rozmiar.

Styl powinien pozostać niezmieniony w całym dokumencie.

Który język wybrać

Podsumowanie krawcowej do pracy domowej należy napisać wyłącznie w języku rosyjskim. Nawet jeśli pracodawca jest daleko za granicą, dokument trafi przede wszystkim do specjalistów w naszym kraju i zdecydują, czy przekazać go dalej, czy nie. Ale jeśli osoba ubiegająca się o miejsce pracy nie jest pewna, czy pracodawca ma biuro w Federacji Rosyjskiej, lepiej dołączyć kopię w języku obcym.

Kolejnym ważnym punktem jest umiejętność czytania i pisania! Nawet jeśli chodzi o pracę krawcową, CV powinno być napisane idealnie. W razie wątpliwości najlepiej przekazać dokument specjalistom do weryfikacji.

Błędy stylistyczne są niedopuszczalne, a także gramatyczne. Cały tekst powinien być jednolity i łatwy do odczytania. Nawet jeśli ktoś wznowił próbne wzięcie krawca (krawcowa), proces czytania nie powinien wywoływać wrażenia, że ​​różne sekcje zostały napisane przez różne osoby.

Jeśli istnieje obca wersja dokumentu, należy go przesłać do weryfikacji native speakera lub osobie, która używa tego języka od wielu lat w codziennej i biznesowej komunikacji.

Po napisaniu CV należy go odłożyć na chwilę, a następnie przeczytać ponownie. Dzięki świeżemu wyglądowi znajdziesz pozostałe wady.

Jak rozpowszechniać CV

Jeśli istnieje pewne przedsiębiorstwo, w którym chciałbym znaleźć pracę, to przede wszystkim oczywiście musisz wysłać CV szwaczki dokładnie tam.

Następnym krokiem jest wysłanie dokumentu do agencji rekrutacyjnych. Jeśli pilnie potrzebujesz pracy, CV krawcowej należy wysłać jednocześnie do kilku agencji. Ponieważ pracodawca będący przedmiotem zainteresowania wnioskodawcy może być powiązany z dowolną agencją, nie ma gwarancji, że po raz pierwszy trafi on dokładnie w odpowiednim biurze.

Następnie musisz utworzyć elektroniczną wersję CV. Rzeczywiście we współczesnym świecie absolutnie wszystko jest skomputeryzowane i najprawdopodobniej interesujący się pracodawca szuka również pracowników w Internecie. Zwłaszcza teraz istnieje wiele specjalistycznych stron.

Nie zapomnij zaktualizować swojego CV w zasobach internetowych przynajmniej raz na siedem dni, ponieważ większość menedżerów patrzy na nowe oferty, a nie wybiera stare.

Treść dokumentu

Słowa „Podsumowanie” nie można zapisać. Lepiej zacząć od pełnego imienia i nazwiska. Te trzy słowa można zapisać większą czcionką. Na przykład 18-20. Następnie twój dokument można łatwo znaleźć na stosie papierów.

Następny jest cel zatrudnienia. W tym miejscu należy wskazać, bez niepotrzebnych tekstów, na jakie stanowisko wnioskodawca się składa. Jasne i zwięzłe. Jest to akapit CV, po przeczytaniu którego urzędnik personalny zadecyduje, czy powinien dalej przeglądać dokument. Reszta tekstu będzie dowodem, że dana osoba „pociągnie” tę pozycję.

Jeśli dana osoba uważa, że ​​jest w stanie ubiegać się o kilka wolnych miejsc pracy, wszystkie muszą zostać wymienione, ale przede wszystkim nadal należy wybrać jedno, które jest najbardziej akceptowalne.

Szczegóły kontaktu

Adres pocztowy jest wymagany. Poniżej znajduje się numer kontaktowy, pożądane jest wyjaśnienie czasu komunikacji. Teraz zwyczajowo wskazuje się również e-mail.

Jeden ważny punkt. Nie jest konieczne wskazanie, że możesz skontaktować się z wnioskodawcą w ciągu dwóch godzin dziennie. Lepiej mieć pełny etat, a może trochę więcej. Ponieważ jeśli pracownik działu personalnego zdecyduje się do ciebie zadzwonić, ale nie będzie w stanie się z nim skontaktować, jest mało prawdopodobne, aby oddzwonił ponownie. O wiele łatwiej jest mu znaleźć następnego kandydata.

Edukacja

Nie trzeba wymieniać wszystkich miejsc pracy i nauki, zaczynając od przedszkola. W tym miejscu warto wspomnieć tylko o instytucjach edukacyjnych, które odpowiadają profilowi ​​pożądanej pracy.

Lepiej jest wymienić instytucje edukacyjne w odwrotnej kolejności. Oznacza to, że jako pierwszy napisał ten, w którym studiowali jako ostatni. Ale nadal możesz wymienić według ważności. Ten, który jest najbliżej profilu do żądanej pracy, napisz najpierw.

Konieczne jest krótkie opisanie każdej instytucji edukacyjnej: lata studiów, miejsce na uniwersytecie (kraj, miasto), pełna poprawna nazwa, wydział (jeśli ma to znaczenie dla nowego miejsca), przypisany stopień, stopień itp.

Poniżej znajduje się krótka próbka wzięcia szwaczki.

Ushakova Marina Gennadievna

Data urodzenia: 10.23.1983

Adres: Tula, ul. Zubareva, dom 43, apt. 48.

Tłum tel: +7905340286.

E-mail adres:

Cel: uzyskać pozycję szwaczki do pracy domowej.

Wykształcenie: technikum włókiennicze (1998-2002), krawcowa 2 kategorie.

Doświadczenie:

2010-2017 - LLC Tula Textile.

Obowiązki: połączenie kilku stanowisk. Cięcie i nakładanie pościeli. Pełny cykl przetwarzania piżamy dziecięcej.

2003-2010 - LLC „Sweet Dream”.

Obowiązki: pełny cykl pracy z pościelą.

Cechy osobiste: odpowiedzialność, staranność, determinacja.

W rzeczywistości nie ma nic skomplikowanego w tworzeniu CV. Najważniejsze, aby nie przegapić ważnych punktów i nie pisać zbyt wiele. I oczywiście monitoruj umiejętność czytania i pisania.