Podsumowanie

Jak napisać CV. Przykład CV księgowego

Spisu treści:

Wideo: Jak przygotować fajne CV w MS Word? 2024, Lipiec

Anonim

Wiele osób uważa, że ​​wznawianie pisania powinno być wykonane, jeśli pozostaniesz bez pracy. Ale większość menedżerów HR jest przekonana, że ​​każdy specjalista powinien mieć co najmniej jeden poprawnie napisany dokument zawierający informacje o tobie jako pracowniku. Nawet lepiej, jeśli jest ich kilka.

Sytuacja na rynku

W tym roku rynek pracy ponownie stał się rynkiem pracodawców. Innymi słowy, na rynku jest o wiele więcej osób poszukujących pracy niż wolnych miejsc pracy. Dotyczy to zwłaszcza wolnych miejsc pracy w dziedzinie ekonomii i finansów. Produkcja w kraju spada, wielu przedsiębiorców ogranicza działalność.

Nic dziwnego, że pracownicy wielu przedsiębiorstw preferują kompetentnie przygotowane CV. Na przykład księgowy zostanie zatrudniony tylko wtedy, gdy pracodawca, na etapie rozważania kandydatury, może być pewien, że pozyska kompetentnego i odpowiedzialnego pracownika osobiście.

Główne zalecenia dotyczące sporządzania takiego dokumentu, a także przykład CV księgowego, można znaleźć w specjalistycznej literaturze i czasopismach na temat zatrudnienia. Jeśli dokładnie zapoznasz się z przedstawionymi tam zaleceniami, zwykle nie będzie żadnych trudności z przygotowaniem tego dokumentu.

Funkcje kompilacji

Ogólna struktura dokumentu stanie się jasna, jeśli dokładnie przestudiujesz przykładowe CV księgowego z krótkim doświadczeniem zawodowym. Oto próbka przed tobą:

Siergieja Alena Iwanowna

Data urodzenia: 01.01.1990

Telefon kontaktowy: (495) 222-22-22.

Cel: stanowisko „Główny księgowy”.

Edukacja:

2007-2012 - KubSU.

Wydział: Ekonomia i zarządzanie.

2013 - Publiczna placówka edukacyjna „Scrabble”.

Kurs specjalistyczny: 1C 8.2.

Doświadczenie:

2012 - obecnie - LLC „Baby” (sprzedaż hurtowa zabawek).

Stanowisko: księgowy.

Obowiązki: rozliczanie rozliczeń z kontrahentami, sporządzanie aktów pojednania.

Umiejętności zawodowe:

  • Sporządzanie dokumentów kasowych.
  • Prowadzenie księgi kasowej.
  • Sporządzanie dokumentów płatniczych.
  • Pracuj z gotówką.

Doświadczony użytkownik komputera: MS Office, 1C 8.2, Consultant Plus.

Jest to informacja obowiązkowa; w przypadku braku przynajmniej jednego z nich wznowienie nie będzie rozpatrywane. Dodatkowo możesz określić stan cywilny, rejestrację, cechy osobiste. Niektórzy menedżerowie HR mają negatywne nastawienie do dokumentu, który nie wskazuje pożądanego poziomu wynagrodzenia.

Przydatne porady

Powiedz tylko prawdę o sobie, ponieważ większość podanych przez ciebie informacji jest łatwa do zweryfikowania. Możesz podać przykład: CV księgowego zawiera informacje, że wnioskodawca zna angielski na poziomie konwersacyjnym. W takim przypadku pamiętaj, że osoba przeprowadzająca wywiad może nagle przejść na angielski, aby sprawdzić swoją wiedzę.

Możesz skomponować podobny dokument, wypełniając standardowy formularz przyjęty w czasopiśmie dla funkcjonariuszy lub korzystając z powyższego przykładu. Podsumowanie księgowego powinno być jasne, zwięzłe, nie powinno zawierać niepotrzebnych informacji - to podstawowa zasada jego sporządzania. Po spędzeniu kilku godzin na przygotowaniu kompetentnego dokumentu jutro otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną od potencjalnych pracodawców.

W przyszłości spróbuj uzasadnić informacje zawarte w podsumowaniu. Przykład księgowego wykonującego swoje obowiązki w dobrej wierze może być zaraźliwy: inni pracownicy również zaczną pracować lepiej, a firma odniesie większy sukces. Wtedy będziesz miał realne szanse na zwiększenie pensji.