zarządzanie karierą

Asembler meblowy: Opis zawodu

Spisu treści:

Wideo: Film prezentujący zawód tapicer 2024, Czerwiec

Anonim

Czy chcesz dowiedzieć się o zawodzie, który jest idealny dla początkujących profesjonalistów, zakłada dobre dochody? Następnie zapraszamy do zapoznania się z cechami pracy kolekcjonera mebli. W artykule omówimy wymagania dotyczące specjalisty, cechy jego pracy, niezbędne cechy osobiste, zawodowe i wiele więcej.

Kto to jest?

Muszę powiedzieć, że w odległej przeszłości zawód „kolekcjonera” miał wartość znacznie różniącą się od współczesnej. Poborca ​​podatkowy. Osoba, która pobierała opłatę od określonej grupy ludności.

Dzisiaj asembler (meble, elektronika, części, buty, sprzęt, maszyny, urządzenia itp.) Jest specjalistą, który jest w stanie zbudować małą jednostkę, części, aby funkcjonować prawidłowo, działać prawidłowo i mieć odpowiedni wygląd. Praca pracownika uwalnia kupującego, klienta od długiej, ponurej i niezrozumiałej procedury montażu mebli z różnych elementów, mocując je za pomocą okuć.

Kolekcjoner mebli używa w swojej pracy zestawu narzędzi, własnego doświadczenia, pewnych umiejętności. Często wymagana jest umiejętność obsługi urządzeń elektrycznych. Specjalista jest czasem przypisywany do obowiązków ładowarki.

Popyt i wyjątkowość zawodu

Jak popularny jest montaż mebli? Opinie różnią się tutaj. Niektórzy eksperci i zwykli ludzie uważają, że jest to forma zatrudnienia, która jest bardzo pożądana na współczesnym rynku pracy. Kolejna część sprzeciwia się, mówiąc, że zainteresowanie takimi specjalistami spadło. Praca „kolekcjoner mebli” jest coraz mniej, ponieważ zawód przeżył. Liczba specjalistów z najbardziej zróżnicowanym wykształceniem i doświadczeniem, którzy pracują w tym stylu, jest ogromna.

Czy bycie kolekcjonerem mebli jest wyjątkowe? Opinie znów się różnią. Niektórzy respondenci uważają, że jest niewielu stałych specjalistów w tej dziedzinie, że niewielu zaczyna karierę właśnie taką działalnością. Przeciwnie, ich antagoniści twierdzą, że rynek pracy jest nasycony przedstawicielami tego zawodu, ponieważ nie wymaga specjalnego szkolenia, specjalnego wykształcenia.

Wynagrodzenie specjalistyczne

Ile kolekcjoner mebli dostaje w Moskwie? Podajemy średnie miesięczne wynagrodzenie specjalisty w naszym kraju:

  • Moskwa: od 15 do 55 tysięcy rubli.
  • Petersburg: od 12 do 50 tysięcy rubli.
  • W Rosji: od 8 do 40 tysięcy rubli.

Jednak, jak w przypadku każdej innej działalności, wynagrodzenie specjalisty będzie zależeć nie tylko od regionu jego zatrudnienia. Ważna jest również skala działalności pracodawcy (z reguły w małych firmach wynagrodzenia specjalistów są skromniejsze niż w dużych przedsiębiorstwach). Duże znaczenie na nagrodę pieniężną ma także doświadczenie zawodowe specjalisty, szybkość, jakość wykonywanej przez niego pracy, obecność pozytywnych recenzji od klientów.

Niezbędne kształcenie i szkolenie

Jakiego rodzaju edukacji wymaga pracodawca od specjalisty, który otworzy pracę jako kolekcjoner mebli w Moskwie? Jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, określony kierunek przygotowania nie jest tutaj wymagany. Możesz zostać kolekcjonerem mebli od podstaw. Oczywiście specjaliści z doświadczeniem zawodowym i pozytywnymi zaleceniami poprzednich pracodawców są uważani za bardziej wartościowych na rynku pracy.

Uważa się, że nawet średnie wykształcenie średnie (szkolne) może być wystarczającym przygotowaniem. Jednak podstawowe, średnie szkolenie zawodowe w college'u, college'u, szkole technicznej w pokrewnej specjalności stanie się bardziej atrakcyjne dla pracodawcy. Na przykład w stolarstwie. Szkolnictwo wyższe w tej dziedzinie pracy nie jest konieczne.

W rzeczywistości szkolenie specjalisty odbywa się w okresie próbnym przy ubieganiu się o pracę, bezpośrednio w trakcie aktywności zawodowej i wykonywaniu zadań testowych pod nadzorem doświadczonego pracownika, kierownika.

Czego oczekuje pracodawca od osoby ubiegającej się o pracę jako kolekcjoner mebli? Przede wszystkim specjalista, który chce pracować w tym obszarze działalności; osoba, której stan zdrowia pozwala na pracę z ciężkimi częściami, przenoszenie masywnych konstrukcji. Pożądane jest również posiadanie cech osobistych niezbędnych do tego rodzaju pracy.

Obowiązki pracownicze

Jak działa kolektor mebli od bezpośrednich pracodawców? Aktywność specjalisty najłatwiej jest przedstawić w postaci algorytmu:

  1. Specjalista otrzymuje zamówienie od swojego pracodawcy. Zgodnie z przedstawionymi danymi musi pojawić się w obiekcie, do klienta z pewnymi materiałami, narzędziami, dodatkowym wyposażeniem.
  2. Specjalista bezpośrednio w obiekcie zajmuje się montażem części. Przed wykonaniem głównego zadania musi sprawdzić ich ilość, jakość zgodnie z danymi podanymi w dołączonej dokumentacji.
  3. Po zmontowaniu mebli asembler musi sprawdzić, jak dobrze i poprawnie (zgodnie z instrukcją) zmontowany przez niego produkt działa.
  4. Podczas pracy, w ciągu dnia specjalista monitoruje bezpieczeństwo i użyteczność narzędzi dostarczonych mu przez pracodawcę do pracy. W ramach swoich kompetencji zajmuje się drobnymi naprawami i dostosowaniami.

Jaka jest przybliżona ilość pracy, którą kolekcjoner powinien wykonać w ciągu dnia pracy? Wskaźniki zależą od charakterystyki umowy z najemcą. Gdzieś płace są obliczane na podstawie liczby zamówień, które pracownikowi uda się zrealizować w ciągu jednego dnia. Jeśli specjalista pracuje w dużej firmie, zajmuje się montażem w warunkach stacjonarnych, wówczas można wprowadzić dla niego normy, które należy spełnić podczas zmiany roboczej.

Funkcje pracy

To praca, w której najbardziej cenione są inteligentne, złote dłonie. Specjalista musi poradzić sobie z technologicznymi subtelnościami projektów, nieoczekiwanymi decyzjami projektowymi, złożonymi jednostkami konstrukcyjnymi i nie tylko. Często producent, klienci konsultują się z monterami, aby pomóc im zrozumieć takie innowacje.

W małych firmach zajmujących się produkcją i montażem mebli wymagany jest najczęściej jeden specjalista. Oczywiście bardziej doświadczony pracownik jest lepszy dla pracodawcy. W dużych przedsiębiorstwach meblowych działają brygady asemblerów. W takich warunkach nowo przybyli, którzy nie mają praktycznego doświadczenia, są często mile widziani.

Praca fizyczna

Po raz kolejny kolekcjoner mebli to praca fizyczna. Wymagane jest odpowiednie przygotowanie, wymagany stan zdrowia. W związku z tym takie zatrudnienie nie będzie jednakowo odpowiednie dla wszystkich, którzy chcą pracować w tym kierunku.

Muszę powiedzieć, że kolekcjoner mebli to głównie zawód męski. Przedstawiciele płci pięknej najczęściej pracują jako zbieracze małych części, urządzeń elektronicznych i elektrycznych oraz innych przedmiotów, w których nadmierny wysiłek fizyczny nie jest wymagany.

Możliwości zawodowe

Niestety możliwości kariery dla specjalistów w tej dziedzinie są znacznie ograniczone. Wynika to przede wszystkim z charakteru działalności. Przedstawiciel zawodu może „wyrosnąć” na brygadzistę zespołu kolekcjonerów. Ktoś, posiadając niezbędne doświadczenie w działalności zawodowej, zarządzaniu personelem, rekrutuje własny zespół, niezależny od pracodawcy, niezależnie znajdując i przyjmując zlecenia zgromadzenia.

Większość specjalistów rozpoczyna karierę w przedsiębiorstwach, w firmach wymagających montażu mebli, pod nadzorem bardziej doświadczonych kolegów. Pracuj jako niezależny kolekcjoner bez doświadczenia zawodowego, prawdziwe przykłady wykonanej pracy są mało obiecujące. Praktyczne doświadczenie specjalisty, obecność pozytywnych rekomendacji od poprzednich klientów jest ważna dla klientów w tej dziedzinie działalności.

Cechy osobiste pracownika

Jakie cechy osobiste pomagają z powodzeniem pracować i rozwijać się w tym obszarze?

  • Poczucie obowiązku.
  • Uważność.
  • Precyzja.
  • Dobra pamięć.
  • Rozwinięta koordynacja ruchów.
  • Dobra sprawność fizyczna.
  • Zwinność.
  • Wytrwałość.
  • Techniczne myślenie.
  • Umiejętność koncentracji na drobnych szczegółach, jednocześnie nie tracąc z oczu tego, co drugorzędne, aby pamiętać o obrazie całego przyszłego obiektu.
  • Skłonność do żmudnej pracy.
  • Energia, zdolność do wykonywania standardowych prac w krótkim czasie.
  • Zdolność do działania w zespole - kolektory działają nie jeden po drugim, ale jako część zespołu.
  • Uprzejmość, życzliwość. Specjalista musi skontaktować się z klientem, pozostawić pozytywną opinię o sobie z klientami.

Na tym zakończymy znajomość zawodu. Jak czytelnik jest już przekonany, kolekcjoner mebli to prosta robota tylko na pierwszy rzut oka. Załóżmy, że nie jest wymagane specjalne wykształcenie, ale doceniane jest doświadczenie, pewne cechy osobiste i trening fizyczny.