Podsumowanie

Jak utworzyć menedżera sprzedaży CV: próbki

Spisu treści:

Wideo: CV - jak dopasować CV do wymagań z ogłoszenia? 2024, Lipiec

Anonim

Wiele osób uważa, że ​​praca specjalisty ds. Sprzedaży i zwykłego sprzedawcy jest podobna. Ale ta opinia jest błędna.

Życiorys menedżera sprzedaży, którego przykłady można znaleźć w tym artykule, da ci możliwość zrozumienia, jak poprawnie sporządzić odpowiedni dokument dla siebie.

Rozwiąż mit

Faktem jest, że te dwa pojęcia są bardzo podobne. Osoba, która bezpośrednio sprzedaje towary, oraz specjalista w dziale sprzedaży mają wspólne wskaźniki wyników pracy, kontaktu z klientami itp. Ale kandydat na stanowisko kierownika sprzedaży musi mieć znacznie obszerniejszą listę cech zawodowych i osobistych do pełnego wykonania zadań.

Przykładowe CV kierownika sprzedaży pomoże stworzyć kompetentne CV, które przybliży Cię o krok do pracy Twoich marzeń. Ponieważ nowoczesne podejście do sprzedaży bardzo się zmieniło, tak więc pozornie wspaniały zawód specjalisty ds. Sprzedaży pozostaje dość istotny i pożądany we wszystkich sektorach gospodarki.

Krótko o przykładowym CV kierownika sprzedaży

Od czego zacząć i czego szukać?

Punktem wyjścia jest napisanie CV dla kierownika sprzedaży. Próbki projektu takiego dokumentu są dość różnorodne, ale nie sprawią ci żadnych trudności. Tekst, tabela, listy - wybierz opcję, która Ci odpowiada.

Zapisywanie informacji o sobie bez struktury i kompetentnej prezentacji jest złą decyzją. Przede wszystkim powinieneś zainteresować przyszłego pracodawcę.

Wszystkie specjalne funkcje powinny zmieścić się na 1-2 stronach. CV menedżera sprzedaży (próbka jest przedstawiona poniżej) powinno zawierać najważniejsze informacje, o których możesz opowiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak określić ostrość?

To właśnie w twoim życiorysie rekrutujący może zrozumieć, że jesteś godnym specjalistą, masz doskonałe wykształcenie i wyjątkowe umiejętności zawodowe. Wszystkie te dane powinny być ułożone zwięźle, zwracając uwagę na konkretne fakty, które pokażą najlepszą stronę.

Jeśli nie masz doświadczenia, zwróć uwagę na CV kierownika sprzedaży, którego przykłady przedstawiono poniżej. Próbka nr 2 pomoże stworzyć CV obiecującego specjalisty.

Dlatego powinieneś zidentyfikować swoje mocne strony i zwrócić na nie maksymalną uwagę.

Wznowienie menedżera sprzedaży: próbki

Próbka nr 1: CV na stanowisko „Sales Manager” (z doświadczeniem)

Imię i nazwisko: Pastushkov Vasily Ibragimovich

Data urodzenia: 9 września 1990 r

Miejsce zamieszkania: Moskwa, ul. Piątek, 7, apt. 6

Telefon: +79000000000

Edukacja: 2007-2012, Moskiewski Uniwersytet Państwowy, specjalista (czerwony dyplom), Wydział Zarządzania Handlowego.

Doświadczenie:

1. 2012-2013 - Asystent Kierownika Sprzedaży w OOO Kirim.

Główne obowiązki:

  • Pomoc dla kierownika sprzedaży;
  • rozwój bazy klientów;
  • współpracować ze stałymi klientami firmy;
  • doradzanie klientom w kwestiach technicznych;
  • negocjowanie z kontrahentami i zawieranie umów;
  • wyszukiwanie i analiza powiązanych informacji;
  • wypełnianie formularzy sprawozdawczych i analizy działu handlowego.

2. 2013-2015 - Sales Manager w Xenon LLC.

  • utrzymanie kluczowych klientów firmy;
  • rozbudowa bazy klientów;
  • monitorowanie przestrzegania zobowiązań umownych;
  • negocjacje z kontrahentami.

Języki: rosyjski (ojczysty), ukraiński (biegły), angielski (ze słownikiem).

Umiejętności obsługi komputera: doświadczony użytkownik komputera, MS Word, programy MS Office, 1C: Baza danych Enterprise 8.2.

Cechy osobowe: inicjatywa, brak konfliktu, umiejętność pracy w stresujących sytuacjach, koncentracja na wynikach i pracy zespołowej, nastawienie analityczne, towarzyskość.

Próbka nr 2: CV na stanowisko „Assistant Manager” (bez doświadczenia zawodowego)

Imię i nazwisko: Kazantseva Anna Georgievna

Data urodzenia: 4 września 1993 r

Miejsce zamieszkania: Moskwa, ul. Lenin, zm. 4, apt. szesnaście

Edukacja: 2010-2015, Moskiewski Uniwersytet Państwowy, magister zarządzania organizacją.

1. 2015 - szkolenie praktyczne w LLC Optimus, asystent menedżera.

Główne obowiązki: pomoc menedżerowi, praca z podstawowymi dokumentami, raportowanie i analiza wyników przedsiębiorstwa.

Istnieje zalecenie ze strony praktyki.

Języki: rosyjski (ojczysty), angielski (biegły), niemiecki (ze słownikiem).

Umiejętności obsługi komputera: zaawansowany użytkownik komputera, programy MS Office, Parus, 1C: Enterprise.

Cechy osobowe: inicjatywa, szybki uczeń, praca nad wynikiem, brak konfliktu, umiejętność pracy w stresujących sytuacjach, umiejętność szybkiego przetwarzania dużej ilości informacji, sposób myślenia analitycznego.