Podsumowanie

Próbka wznawia elektryka. Sekrety udanego CV

Spisu treści:

Anonim

Każda osoba, która decyduje się na nową pracę, powinna zrozumieć, że pracodawca wybiera najlepsze spośród wszystkich kandydatów. Aby tak wyglądać, musisz utworzyć CV jakości. Podczas zatrudniania kierownictwo firmy zawsze ma ogromny wybór. Im większa i bardziej prestiżowa firma, tym trudniej będzie się tam dostać. Dziś nikomu nie jest tajemnicą, że dobrze napisane CV daje już prawie 50% gwarancji, że władze cię wybiorą. Poniżej przyjrzymy się przykładowemu CV elektryka.

Właściwe komponowanie jest łatwe. Najważniejsze jest poznanie kilku kluczowych tajemnic, aby zrozumieć, na czym musisz się skupić.

Podczas wypełniania takiego dokumentu 80% ludzi popełnia błędy, nawet po wypełnieniu szablonu. W rezultacie odmawia się ich. Jak zatem odróżnić się od dużej liczby kandydatów i uzyskać pożądaną pozycję?

Sekrety udanego CV

Nieco później nauczymy się, jak poprawnie go skompilować na przykładzie wznowienia dla elektryków. Teraz spójrzmy na kilka podstawowych niuansów pisania udanego dokumentu. Na pewno nam pomogą.

Dokładność i wygląd

Pierwszym i najważniejszym niuansem jest dostępność fotografii. Ponieważ profesjonalni psychologowie są często zaangażowani w selekcję personelu, wierzcie mi, osób, które wysłały CV, preferowany jest konkretny specjalista, który dodał swoje zdjęcie. Wynika to z faktu, że pojawienie się osoby może już wiele o nim powiedzieć. Twoim zadaniem jest wybrać właśnie takie zdjęcie, aby uzyskać właściwe wrażenie.

Później rozważymy przykład CV elektryka dla urządzenia do pracy.

Pamiętasz słynne przysłowie „spotykaj się przez ubrania”? Pierwsza opinia o osobie powstaje w ciągu pierwszych kilku sekund, dokładnie na podstawie jej wyglądu. I uwierz mi, nigdy nie będziesz miał drugiej szansy, aby zrobić pierwsze wrażenie.

Wygląd twojego CV odgrywa ważną rolę. Powinien być sporządzony na czystym białym arkuszu A4, bez poprawek, błędów i plam. Plus będzie również, jeśli umieścisz go w pliku.

Przede wszystkim Twoim zadaniem jest zainteresować pracodawcę jego kandydaturą.

Rejestracja

Podczas pisania CV nie można wyróżniać akapitów w różnych kolorach lub efektach. Główne punkty zaznaczono pogrubioną czcionką.

Opisując swoje poprzednie miejsce pracy, nie zapomnij wskazać, za co odpowiadasz. Jeśli masz jakieś osobiste osiągnięcia, nie wstydź się i odważnie pisz wszystko, co może Cię wyróżnić z tłumu. Ale w żadnym wypadku nie kłam. Podając informacje o sobie, bądź tak uczciwy, jak to możliwe, w przeciwnym razie, jeśli ujawnione zostanie oszustwo, zaufanie do ciebie nigdy więcej nie będzie.

Pracodawcy najczęściej nie przyjmują obecności małych dzieci, więc jeśli masz dziecko, lepiej natychmiast to zaznaczyć w CV. Ale jednocześnie podkreśl, że nie będzie to problemem, ponieważ na przykład twoja matka będzie siedzieć z dzieckiem.

Chwal się bardziej. Wskaż swoje osobiste cechy i mocne strony. Na przykład, że jesteś łatwo wyszkolony, towarzyski i starasz się osiągnąć nowe wyżyny. Następnie, podczas kompilacji przykładowego CV elektryka, zobaczymy, jak to zrobić. Pamiętaj, że to tylko przykład. Nie musisz go kopiować, podaj dokładnie swoje cechy.

Przykładowe CV elektryka do pracy

Imię i nazwisko: Makarenko Vladimir Konstantinovich

CEL: Uzyskanie pozycji elektryka.

OCZEKIWANY POZIOM DOCHODU: 50 000 rub.

DANE OSOBISTE

Miejsce zamieszkania: Moskwa, ul. Arsenalnaya, 5, apt. dziewiętnaście.

Data urodzenia: 15 marca 1982 r

Stan cywilny: żonaty

Edukacja: 07.2008 - Moskiewski Uniwersytet Technologiczny (MIREA, MGUPI, MITT), Moskwa.

Wydział: Energia.

Specjalność: elektronika i nanoelektronika.

07.2003 - Kolegium transportu kolejowego i miejskiego, Moskwa.

Wydział: elektromechaniczny.

Specjalność: obsługa techniczna i konserwacja urządzeń elektrycznych i elektromechanicznych (według gałęzi przemysłu).

DOŚWIADCZENIE

01.2008 - 12.2015 LLC „PLASMA T”, Moskwa.

Dziedzina działalności firmy: logistyka, cła, magazyn.

Stanowisko: elektryk.

Obowiązki:

- konserwacja i naprawa działającego sprzętu elektrycznego;

- organizacja pracy nowego sprzętu;

- kontrola dostaw energii w przedsiębiorstwie;

- instalacja i oświetlenie urządzeń energetycznych;

- prowadzenie linii kablowych.

DODATKOWE INFORMACJE

- Umiejętności obsługi komputera: pewny siebie użytkownik komputera.

- Umiejętność pracy z przyrządami pomiarowymi.

- Czytanie schematów i rysunków elektrycznych.

- Brak złych nawyków, determinacja, towarzyskość, umiejętność odpowiedniego myślenia w stresujących sytuacjach.