Podsumowanie

Przykładowe CV do banku: szczegółowy opis i przykład

Spisu treści:

Wideo: Skracasz CV do 1-2 stron? Masz mniejsze szanse na zdobycie pracy 2024, Lipiec

Anonim

Teraz, aby dostać się do pracy w sektorze bankowym, najczęściej wymagane jest doświadczenie zawodowe. Ale jeśli wnioskodawca jest dobrze zorientowany w strukturze organizacji, wie, czym różnią się organy podległe od organów zarządzających, to ma szansę na zdobycie prestiżowej pracy bez doświadczenia. Przed udaniem się do działu personalnego zaleca się zapoznanie się z próbką CV w banku.

Co to jest dobry pracownik banku

To człowiek, który zwięźle i wyraźnie wyraża swoje myśli. Ta umiejętność gwarantuje udaną pracę z klientami. Jest to taka cecha, którą najpierw musisz pokazać podczas wywiadu. Wszelkie przykładowe CV pracownika banku umieszczane jest na jednej stronie. To nie jest przypadek. Taka zwięzła i jasna prezentacja Twojej osoby w życiorysie potwierdzi jedynie umiejętność wyrażania się krótko i wyraźnie.

Nie mów o swoich osiągnięciach w innej dziedzinie. Lepiej skoncentrować się na wiedzy i doświadczeniu zdobytym właśnie podczas pracy w instytucjach finansowych. Takie dane stanowią podstawę wznowienia próby w banku.

Gdzie zacząć

Przede wszystkim wskazane jest nazwisko, imię, drugie imię i dane kontaktowe. Teraz, oprócz telefonu i adresu, zwykle pozostawia się adres e-mail. Wszelkie wznawianie próbki rozpoczyna się od tych danych. Lepiej jest znaleźć pracę w banku, już wiedząc, jakie stanowisko chcesz zajmować. Jest całkowicie niedopuszczalne, aby iść i zaoferować sobie wolne miejsce.

Kolejna ważna kwestia: nie rozmawiaj niejasno, na przykład: „Chciałbym pracować z klientami” lub „Chciałbym pracować z pieniędzmi i nie krzyżować się z klientami”. Konieczne jest jasne określenie, jakie stanowisko chcesz zajmować. To po raz kolejny wskaże na twoje zrozumienie dziedziny działalności.

Informacje o edukacji

Informacje te najlepiej przesłać w całości. Tutaj musisz opisać, w jakiej instytucji edukacyjnej otrzymano wykształcenie, w którym roku otrzymałeś dyplom, pamiętaj o wskazaniu zawodu i stopnia zawodowego. Nie warto wspominać tylko o kursach, jeśli nie ma certyfikatu ich ukończenia.

doświadczenie

Tej kolumnie należy poświęcić maksymalną uwagę. Jeśli spojrzysz na wznowienie próby w banku, zauważysz, że w tym punkcie informacje są przedstawione w najbardziej szczegółowy sposób. Jeśli nie ma doświadczenia zawodowego i musisz znaleźć pracę zaraz po ukończeniu uniwersytetu, idealną opcją byłoby wskazanie miejsca szkolenia praktycznego na specjalności. W takim przypadku nie powinieneś ukrywać swoich osiągnięć. Zazwyczaj zalecenia są przedstawione w osobnym piśmie, ale jeśli podsumowanie kolumny „Doświadczenie zawodowe” jest prawie puste, możesz wskazać kontakty osób, które w razie potrzeby opisują cię jako doskonałego pracownika.

Inną kwestią jest to, czy doświadczenie osoby poszukującej pracy jest wystarczająco bogate. Tutaj musisz tylko zastanowić się, jakie umiejętności i poprzednie pozycje można pozostawić w cieniu i które z nich należy podkreślić. Jeśli podobne stanowisko jest już na swoim koncie, warto zwrócić uwagę nowych pracodawców na ich sukcesy i osiągnięcia w tym konkretnym miejscu pracy.

Cechy osobiste

Nie ma potrzeby wchodzenia w teksty - bardzo zwięźle i tylko w istocie. Towarzyskość, aktywność i dalej w tym duchu. Nie trzeba opisywać historii życia potwierdzających te cechy.

Zdarza się, że szukają kandydata na stanowisko w samochodzie osobowym. W takim przypadku konieczne będzie potwierdzenie, że maszyna naprawdę jest, a uprawnienia są również dostępne.

Przykładowe CV do banku

Savchenko Olga Ivanovna

Adres: Biełgorod, ul. S. Gritseva, dom 33, apt. 131

Tel.: +79103568343

Cel: objęcie stanowiska głównego specjalisty działu analitycznego.

Rok urodzenia: 1983.

Edukacja: 2000-2005 Belgorod Financial University. Specjalność: „Finanse i kredyty”.

Doświadczenie:

2010 - obecnie czas CB „Bank 15”.

Stanowisko: ekspert finansowy.

Obowiązki: Analiza sytuacji finansowej instytucji podczas zmiany własności. Korekta zakończenia złożonych projektów, a mianowicie ich części finansowej. Kontrola nad całą dokumentacją, która zostanie sprawdzona przez władze finansowe w przypadku wsparcia finansowego ze strony państwa. Większość projektów zakończyła się sukcesem.

2006-2010 CB „Bank 12”.

Stanowisko: starszy ekonomista.

Obowiązki: Pracuj zgodnie z prawem osoby. Kontrola umów pożyczek. Obliczanie przepływów finansowych. Kontrola wypłacalności klienta.

Cechy osobiste: determinacja, towarzyskość, wytrwałość, przyzwoitość.

Dodatkowe informacje:

Angielski jest oficjalnym językiem biznesu.

PC to doświadczony użytkownik.

Rejestracja miasta Biełgorod.

Tak właśnie wygląda wznowienie próby w banku.

Jak zdobyć wakat bez doświadczenia zawodowego

Najtrudniejszą rzeczą do znalezienia jest pierwsza praca. Chociaż próbka wznawiana w banku bez doświadczenia zawodowego jest prawie taka sama jak w przykładzie podanym powyżej. Możesz określić miejsce praktyki.

To strach, jakiego doświadcza młody specjalista podczas rozmowy, najczęściej powoduje trudności.

Możesz rozpocząć pracę w każdym wieku. Ale starsze pokolenie w większości przypadków już gdzieś działało. A pierwszego miejsca pracy szukają głównie wczorajsi studenci. W takiej sytuacji należy zdecydowanie użyć wznowienia próby dla banku. Aby nigdzie się nie pomylić.

Musisz być przygotowany, że zaraz po studiach nie uda ci się zdobyć pozycji lidera. Najprawdopodobniej będą to wolne miejsca pracy, takie jak stażysta, asystent, młodszy pracownik. Ale właśnie na takich stanowiskach zwykle zaczyna się długa ścieżka kariery. Tylko od osoby, która przeszła od młodszego asystenta do starszego lidera, dostaniesz szefa pierwszej klasy. Ponieważ taka osoba zna całą strukturę instytucji finansowej od środka. To taki specjalista, który jest świadomy wszystkich szczegółów i niuansów urządzenia systemowego.

Najważniejsze jest, aby pamiętać, że jeśli odmówiono miejsca pracy raz, nie oznacza to, że musisz przestać. W kraju jest wiele banków: nie przyjęły jednego, przejmą kolejne.