rekrutacyjny

Ogłoszenia o pracy: jak poprawnie komponować i gdzie umieścić

Spisu treści:

Wideo: CERTYFIKAT B1: Jak napisać ogłoszenie? 2024, Może

Anonim

Jednym z zadań oficera personalnego jest poszukiwanie pracowników pod kątem wolnych miejsc pracy. Często staje się to prawdziwym problemem. Ale złożoność rozwiązania wzrośnie kilka razy, jeśli nie zaczniesz szukać odpowiedniego specjalisty. Jak zrobić to dobrze i szybko osiągnąć rezultaty? Spróbujmy to rozgryźć.

Wymagania dotyczące ogłoszenia o pracę

Aby wyszukiwanie personelu zakończyło się powodzeniem, z całą odpowiedzialnością należy podejść do tworzenia informacji o wolnych miejscach pracy. Jakie są cechy ogłoszenia o pracy?

  1. Bez niedopowiedzeń. Tekst reklamy powinien być jak najszczerszy zgodnie z wymogami korporacyjnymi. Pamiętaj: w reklamie nie ma kłamstw! Jeśli wakat wprowadzi wnioskodawcę w błąd, rekrutacja zakończy się niepowodzeniem. Urzędnik poświęci dużo czasu, umówi się na rozmowę kwalifikacyjną, a wnioskodawca wyjdzie i będzie miał całkowitą rację. Poziomy oczekiwań i realności w odniesieniu do wakatu powinny być jak najbardziej zbliżone.
  3. Refleksja ważnych informacji. Czy kiedykolwiek szukałeś pracy? Wyobraź sobie, że znów jej szukasz. Jakie informacje uważasz za ważne w ofertach pracy? Zdecydowanie nie dane o lokalizacji lodówki w biurze. Wszystko, co jest ważne dla wnioskodawcy, powinno znajdować się w reklamie. Harmonogram, wynagrodzenie, adres biura - wszystkie te czynniki pozytywnie wpłyną na chęć osoby do zareagowania na takie stanowisko.
  4. Atrakcyjność dla kandydata. Bezwzględna uczciwość wobec wnioskodawcy nie wyklucza, że ​​wakat może być atrakcyjny. Warto wykazać się pomysłowością, porozmawiamy o tym bardziej szczegółowo.

Co napisać

Ogłoszenie powinno zawierać:

- Informacje o firmie. Ta sekcja powinna być zwięzła i solidna. Każdy kandydat jest zainteresowany pracą w dużej międzynarodowej firmie o silnej kulturze korporacyjnej. Szukasz pracownika do małego sklepu z kosmetykami? Pamiętasz powyższe zasady? Nie przesadzaj, a także lekceważ.

Dobry przykład: „Młoda firma, oficjalny dystrybutor włoskich kosmetyków, szuka menedżera produktu w związku z rozbudową sieci dystrybucji”.

- Obowiązki. Tutaj szczegóły są potrzebne jak nigdzie. Wnioskodawca musi odpowiednio ocenić swoją siłę i doświadczenie. Wymień kompetencje jasno i na temat. Nie przeciążaj tekstu dodatkowymi szczegółami, które można omówić podczas wywiadu.

- Wymagania dla wnioskodawcy. Pamiętaj, że nie szukasz przyszłego członka zespołu superbohaterów, ale pracownika, który musi skutecznie wypełniać swoje obowiązki zawodowe. Nie idź za daleko i wymagaj pięcioletniego doświadczenia w specjalności, wieku 20 lat i kilku wyższych wykształceń. Zadaniem specjalisty ds. Personalnych jest znalezienie optymalnego pracownika dla istniejącego wakatu, a do tego konieczne jest odpowiednie zrozumienie, kto jest zobowiązany do pracy.

- Warunki są najważniejszą sekcją. Należy w zwięzły sposób podać informacje o godzinach pracy, wysokości wynagrodzeń, gwarancjach socjalnych i adresie biura.

- Prośba o informacje zwrotne. Bądź kreatywny ze swoją reklamą. Oprócz kontaktów w celu uzyskania informacji zwrotnych zaleca się, aby kandydaci napisali krótki esej na temat swojej wizji siebie na potencjalnie nowym stanowisku. Ogłoszenie o pracy powinno jasno wyjaśniać kandydatowi, jakie informacje są od niego oczekiwane i jakie wymagania są mu przedstawiane.

Czego nie musisz pisać

Nie warto też wspominać o nieistniejących warunkach, które podczas wywiadu okażą się tylko fikcją. Jest tylko jeden wynik - wnioskodawca opuści rozmowę z irytacją, rekruter spędzi około godziny czasu pracy i nie będzie działać, aby zbliżyć się do wyniku.

Platformy do zakwaterowania

Tablice ogłoszeń to platformy informacyjne, które znacznie ułatwiają pracę rekrutera lub oficera personalnego. Jest ich bardzo wiele w sieci i na papierze. Każdy z nich ma inną publiczność, więc nie warto bezkrytycznie szukać.

Wymieniamy główne strony z ogłoszeniami o pracę:

1. W Internecie:

  • Łowca głów.
  • Świetna praca.
  • Job.ru.
  • Career.ru.
  • Rosrabota.ru.
  • Jooble
  • Avito.
  • Portale społecznościowe.

2. Na papierze:

  • Gazeta „Z ręki do ręki”.
  • Gazeta „Camelot”.
  • „Caravan + Fair” i inne publikacje regionalne.

Jak już wspomniano, przed napisaniem ogłoszenia o pracy w konkretnej witrynie musisz zdecydować, którego specjalisty szukasz. Sekret polega na tym, że każda strona jest szczególnie popularna dla różnych kategorii specjalistów.

Gdzie szukać pracowników

Jeśli przygotowujesz ogłoszenie o pracę jako moduł ładujący, sterownik, ślusarz itd., Wówczas masz do wyboru nośniki wydruku i ich repliki sieciowe. Publikowanie ofert pracy w gazecie kosztuje trochę pieniędzy, ale takie reklamy są uważnie oglądane przez osoby starszego pokolenia, które szukają pracy w swojej specjalności.

Wynika to z faktu, że specjaliści w tej branży rzadko są pewnymi użytkownikami komputerów i wolą sprawdzone sposoby znalezienia pracy, takie jak gazety takie jak „Hand in Hand”, „Caravan + Fair”, „Camelot”.

Znaczącym minusem ogłoszenia o pracy w gazecie jest to, że pracę można łatwo stracić wśród setek podobnych. Ale publikacje z reguły są gotowe, aby podkreślić kolor materiału za niewielką dopłatą.

Szukaj pracowników do pracy w niepełnym wymiarze godzin

Jeśli rekrutujący jest zaskoczony poszukiwaniem promotorów lub innych pracowników zatrudnionych tymczasowo i płacących co godzinę, idealną opcją jest publikowanie ofert pracy w sieciach społecznościowych. Można to zrobić zarówno na stronie osobistej, jak i w wyspecjalizowanych grupach do selekcji personelu.

Plus publikacja ogłoszeń o pracy w grupach - duża publiczność. Subskrybentami tych społeczności są ludzie, którzy szukają pracy.

Plus publikowanie na stronie osobistej - możliwość „wypowiadania się” przy użyciu postów od znajomych. W rezultacie wiele osób z różnych grup odbiorców zobaczy reklamy.

Miejsce pracy

Potrzebujesz pracownika do pracy krótkoterminowej z wynagrodzeniem w systemie akordowym? Najlepszym formatem miejsca docelowego byłby portal Avito.

Po pierwsze, możesz wybrać niezbędnego specjalistę z już dostępnych ofert pracy, które są własnością publiczną.

Po drugie, ta strona jest zaskakująco popularna wśród profesjonalistów, którzy potrzebują pojedynczej pracy.

Te czynniki sprawiają, że Avito jest idealnym sposobem na znalezienie pracownika outsourcingu, który będzie uczestniczył w krótkoterminowych projektach o charakterze akordowym.

Gdzie szukać pracowników umysłowych

Jednoznacznym liderem w poszukiwaniu specjalistów zarządzających, skutecznych menedżerów, marketerów i prawników jest portal Head Hunter.

Pomimo prób firmy, aby strona ta była miejscem poszukiwania specjalistów o szerokim profilu, głównym sektorem kandydatów są wysoko wykwalifikowani specjaliści w poszukiwaniu pracy biurowej.

Znaczącym minusem jest płatny charakter rekrutacji. Dostęp do wolnych miejsc pracy, a także zamieszczanie ogłoszeń o pracę, wymaga zaliczki, często dość wysokiej.

Miły plus to wysoki procent odpowiedzi. Dobre miejsce pracy doprowadzi do wysokiej konwersji i udanej rozmowy dla obu stron.

Przykład reklamy

Spróbujmy stworzyć przykładowy tekst ogłoszenia o pracy.

1. Firma

Regionalny lider w sprzedaży materiałów budowlanych Zvezda poszukuje pracownika na stanowisko dyrektora sklepu w związku z otwarciem nowego sklepu.

2. Obowiązki

- Koordynacja operacyjna pracy kierowników działów sklepu.

- Współpracuj z dostawcami.

- Organizacja pracy zespołu.

- Monitorowanie realizacji płatności motywacyjnych.

- Analiza rentowności finansowej sklepu.

Wymagania

- Doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym przez co najmniej 1 rok.

- Wyższa edukacja.

- Wysoka zdolność uczenia się.

Warunki

Harmonogram: 5/2, dzień roboczy od 9.00 do 18.00, pełny pakiet socjalny, opłata za sport, wynagrodzenie w wysokości 30 000 rubli + premia na podstawie wyników finansowych sklepu.

Skontaktuj się z nami: telefon, e-mail, skype. Napisz, dlaczego dokładnie nadajesz się na wskazane stanowisko, kreatywnie podejdź do pytania, a my skontaktujemy się z Tobą w sprawie każdego wyniku pytania.